Centrum sociálnych služieb
prof. Karola Matulaya
pre deti a dospelých

Naši jubilanti klienti :o)

Zverejnené na stránke: 25. novembra 2020 | Oznam zverejnil:

Jubilanti z radov zamestnancov majú v našom zariadení už niekoľkoročnú tradíciu. No nie sú to len zamestnanci, ktorí slávia svoje 5, 10, 15, 20, 25, 30 či 35 ročné pôsobenie u nás. Takéto jubileá sa týkajú aj našich klientov. Preto sme sa rozhodli tento rok po prvý krát si „posvietiť“ aj na klientov, ktorí u nás pôsobia už nejakú tú päťročnicu. Pozrite sa, kto patrí medzi nich :o)

Romanka

je s nami rada, aj keď často je jej najlepšie mimo rušného diania v skupine. Po 5 rokoch v zariadení sa z nej stala doslova „samostatná jednotka“, ktorá dokonale a s eleganciou zvláda všetky svoje denné povinnosti. Jej pocitový barometer funguje dokonale a odzrkadľuje väčšinovú náladu ľudí, s ktorými prichádza do kontaktu. Je pracovitá, doma maznošivá, často maškrtná, ochotná kráčať v akomkoľvek počasí cez štvrť Bratislavy 🙂 Z jej kresieb vznikajú malé umelecké diela, ktoré doslova vtláča do papiera. Uprostred zmien v chaose sveta s diagnózou „autizmus“ si už pred rokmi uchmatla najpevnejší bod vo vesmíre a to svoju milujúcu rodinu.

Lacko

Hudobným talentom prispieva k zlepšeniu atmosféry pri spoločenských udalostiach. Rád spieva a tancuje.

Laco

„Veľmi rád sa s Vami porozprávam a požartujem. Som taký vtipálek, aj keď nie vždy. Mám rád stretnutia s kamarátmi, objavovanie nových vecí na ulici. Potom ale potrebujem „colnú stráž“, či je ok doniesť si to do bývania. Mám rád pekné veci – autíčka aj na počítači, pekné oblečenie, šperky. Pekné ženy, dobré jedlo. Babka ma naučila piecť jablkovo-tvarohovú štrúdľu. Mám rád jemné dotyky Evičky, hru Aktivity, dovolenku s kamarátmi. Tvorím básničky a som rád, keď sa na nich iní smejú. Rád prijímam a rád Vás aj obdarujem.“

Katka

Svojou úprimnosťou a priateľskou povahou pozitívne ovplyvňuje klímu v skupine. Rada pomáha a má zmysel pre humor.

Andrejka

Je najvyššia žena v zariadení, ale dokáže sa skloniť aj k tým najmenším. Svoju priateľskú povahu so sociálnym cítením uplatňuje vo všetkých vzťahoch. Umelecké talenty rozvíja v činnostiach ako je kreslenie, spievanie, keramika, tanec a i. Živo sa zaujíma o dianie v našom zariadení. Ako málokto vie konverzovať v dvoch jazykoch: slovenskom a maďarskom. Má rada spoločnosť, dobré jedlo a kávu na všetky spôsoby.

Lucka

Svojou priateľskou povahou a ochotou pomáhať druhým je veľmi obľúbenou parťáčkou. Má cit pre hudbu, spev a tanec.

Lukáš

Svojím aktívnym prístupom k vykonávaniu činností je povzbudzujúcim príkladom pre ostatných klientov. Vykonáva ich s radosťou a nadšením.

Bibka

Jej svojský prejav v kresbe je nenapodobiteľný a originálny. Má oko a cit pre detail, čo je pre Bibinu maľbu na textile pôsobivé a žiadané.

Soňa

Nepopierateľné čaro osobnosti prejavuje svojím nehynúcim záujmom o všetky osoby v jej okolí. Neznámeho vedia jej otázky prekvapiť, my ostatní sme si privykli. Miluje spievanie – kedykoľvek a kdekoľvek – hlavne pieseň „Cez ten Žaškov“.

Adrián

Za roky pôsobenia v textilnej dielni sa zviditeľnil majstrovským prejavom vo výtvarnom umení. Jeho obrazy zožali veľký úspech na mnohých výtvarných súťažiach a výstavách.

Andy

Je náš, patrí do našej skupiny G, kde sa cíti dobre, má svoje obľúbené kreslo skadiaľ má pekný výhľad na dianie v skupine i pekný pohľad na terasu. Obľubuje vychádzky a rád sa zapojí do diania a činností v našom malom kolektíve, vypočuje si aj dobrú hudbu, ktorá ho upokojí a s úsmevom nám to dá najavo. Teší sa okruhu blízkych a veselých ľudí.

Radko

Je človek, ktorého len tak neprehliadnete. Ak by ste ho aj hneď nevideli, budete ho počuť. Vždy sa s každým rád pozdraví, podá ruku i keď je mierne hanblivý. V našom zariadení má svoje stabilné miesto, svoje stabilné skladačky a činnosti už celé roky. Miluje prácu v drevárskej dielni. Je to muž do koča aj do voza. Nenapraviteľný romantik, ktorý si nikdy nenechá ujsť príležitosť odtrhnúť kvet na lúke a darovať ho.-- KONIEC OZNAMU --