Domov sociálnych služieb
prof. Karola Matulaya
pre deti a dospelých

Milí rodičia, rodinní príslušníci.

Na základe rozhodnutia hlavného hygienika a usmernenia MPSVaR je možné ambulantnú formu opäť otvoriť, u nás od 07. 01. 2021.

S prianím zdravého a úspešného štartu sa tešíme na všetkých, ktorí sú zdraví a odhodlaní zvládnuť to s nami.

Dovoľujem si Vám ale pripomenúť, že stále platí Uznesenie vlády, z ktorého vyberám: „…B obmedzuje – B.1.17. osobu, ktorá sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR nie starším ako 72 hodín alebo potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu nie starším ako 24 hodín, a to na cestu klienta zariadenia sociálnych služieb, rodinného príslušníka alebo blízkej osoby klienta zariadenia sociálnych služieb do zariadenia sociálnych služieb alebo zo zariadenia sociálnych služieb.“

V tejto súvislosti Vás prosím o preukázanie sa negatívnym výsledkom pri prvom nástupe Vášho dieťaťa či rodinného príslušníka do DSSpKM.

Tieto podmienky sa vzťahujú aj na klientov RCA.

Viem, že je to veľa povinností hneď na úvod, ale blýska sa na lepšie časy (už sa začíname očkovať :o), takže to už snáď vydržíme.

Naďalej platí Desatoro opatrení v DSSpKM do odvolania:
1. za každého klienta, ktorý nebol v zariadení dlhšie ako 2 týždne je povinný jeho rodič alebo zákonný zástupca vyplniť ČESTNÉ PREHLÁSENIE o bezinfekčnosti,
2. VSTUP RODIČOV DO BUDOVY je zrušený, resp. obmedzený, na nevyhnutné minimum = odovzdať a prebrať dieťa pri dverách,
3. v prípade vstupu do budovy – pohybovať sa len s rúškami a po použití dezinfekcie na ruky,
4. pravidelné meranie teploty prichádzajúcim klientom – nemusí byť hneď pri vstupe,
5. dezinfikovanie priestorov a permanentné využívanie germicídnych žiaričov počas dňa,
6. ZÁKAZ NÁVŠTEV na celoročnom pobyte VO VNÚTORNÝCH PRIESTORCH,
7. obmedzenie odchodov klientov na celoročnom pobyte do domácej starostlivosti,
8. zberné skupiny – ostávajú podľa rozhodnutia vedúcich úsekov,
9. klienti z celoročného pobytu budú naďalej dochádzať na Lipského,
10. zdravý rozum a ohľaduplnosť ešte nikoho nezabili – tak to určite zvládneme aj my!

Mgr. Jana Čajágiová, riaditeľka DSSpKM

 

Naši jubilanti klienti :o)

Zverejnené na stránke: 25. novembra 2020 | Oznam zverejnil:

Jubilanti z radov zamestnancov majú v našom zariadení už niekoľkoročnú tradíciu. No nie sú to len zamestnanci, ktorí slávia svoje 5, 10, 15, 20, 25, 30 či 35 ročné pôsobenie u nás. Takéto jubileá sa týkajú aj našich klientov. Preto sme sa rozhodli tento rok po prvý krát si „posvietiť“ aj na klientov, ktorí u nás pôsobia už nejakú tú päťročnicu. Pozrite sa, kto patrí medzi nich :o)

Romanka

je s nami rada, aj keď často je jej najlepšie mimo rušného diania v skupine. Po 5 rokoch v zariadení sa z nej stala doslova „samostatná jednotka“, ktorá dokonale a s eleganciou zvláda všetky svoje denné povinnosti. Jej pocitový barometer funguje dokonale a odzrkadľuje väčšinovú náladu ľudí, s ktorými prichádza do kontaktu. Je pracovitá, doma maznošivá, často maškrtná, ochotná kráčať v akomkoľvek počasí cez štvrť Bratislavy 🙂 Z jej kresieb vznikajú malé umelecké diela, ktoré doslova vtláča do papiera. Uprostred zmien v chaose sveta s diagnózou „autizmus“ si už pred rokmi uchmatla najpevnejší bod vo vesmíre a to svoju milujúcu rodinu.

Lacko

Hudobným talentom prispieva k zlepšeniu atmosféry pri spoločenských udalostiach. Rád spieva a tancuje.

Laco

„Veľmi rád sa s Vami porozprávam a požartujem. Som taký vtipálek, aj keď nie vždy. Mám rád stretnutia s kamarátmi, objavovanie nových vecí na ulici. Potom ale potrebujem „colnú stráž“, či je ok doniesť si to do bývania. Mám rád pekné veci – autíčka aj na počítači, pekné oblečenie, šperky. Pekné ženy, dobré jedlo. Babka ma naučila piecť jablkovo-tvarohovú štrúdľu. Mám rád jemné dotyky Evičky, hru Aktivity, dovolenku s kamarátmi. Tvorím básničky a som rád, keď sa na nich iní smejú. Rád prijímam a rád Vás aj obdarujem.“

Katka

Svojou úprimnosťou a priateľskou povahou pozitívne ovplyvňuje klímu v skupine. Rada pomáha a má zmysel pre humor.

Andrejka

Je najvyššia žena v zariadení, ale dokáže sa skloniť aj k tým najmenším. Svoju priateľskú povahu so sociálnym cítením uplatňuje vo všetkých vzťahoch. Umelecké talenty rozvíja v činnostiach ako je kreslenie, spievanie, keramika, tanec a i. Živo sa zaujíma o dianie v našom zariadení. Ako málokto vie konverzovať v dvoch jazykoch: slovenskom a maďarskom. Má rada spoločnosť, dobré jedlo a kávu na všetky spôsoby.

Lucka

Svojou priateľskou povahou a ochotou pomáhať druhým je veľmi obľúbenou parťáčkou. Má cit pre hudbu, spev a tanec.

Lukáš

Svojím aktívnym prístupom k vykonávaniu činností je povzbudzujúcim príkladom pre ostatných klientov. Vykonáva ich s radosťou a nadšením.

Bibka

Jej svojský prejav v kresbe je nenapodobiteľný a originálny. Má oko a cit pre detail, čo je pre Bibinu maľbu na textile pôsobivé a žiadané.

Soňa

Nepopierateľné čaro osobnosti prejavuje svojím nehynúcim záujmom o všetky osoby v jej okolí. Neznámeho vedia jej otázky prekvapiť, my ostatní sme si privykli. Miluje spievanie – kedykoľvek a kdekoľvek – hlavne pieseň „Cez ten Žaškov“.

Adrián

Za roky pôsobenia v textilnej dielni sa zviditeľnil majstrovským prejavom vo výtvarnom umení. Jeho obrazy zožali veľký úspech na mnohých výtvarných súťažiach a výstavách.

Andy

Je náš, patrí do našej skupiny G, kde sa cíti dobre, má svoje obľúbené kreslo skadiaľ má pekný výhľad na dianie v skupine i pekný pohľad na terasu. Obľubuje vychádzky a rád sa zapojí do diania a činností v našom malom kolektíve, vypočuje si aj dobrú hudbu, ktorá ho upokojí a s úsmevom nám to dá najavo. Teší sa okruhu blízkych a veselých ľudí.

Radko

Je človek, ktorého len tak neprehliadnete. Ak by ste ho aj hneď nevideli, budete ho počuť. Vždy sa s každým rád pozdraví, podá ruku i keď je mierne hanblivý. V našom zariadení má svoje stabilné miesto, svoje stabilné skladačky a činnosti už celé roky. Miluje prácu v drevárskej dielni. Je to muž do koča aj do voza. Nenapraviteľný romantik, ktorý si nikdy nenechá ujsť príležitosť odtrhnúť kvet na lúke a darovať ho.-- KONIEC OZNAMU --