Domov sociálnych služieb
prof. Karola Matulaya
pre deti a dospelých

Radničkine trhy (2018)

Zverejnené na stránke: 22. septembra 2018 | Oznam zverejnil:

V dňoch 21. a 22.9.2018 sme sa zúčastnili prezentačno-predajných trhov na Primaciálnom námestí. Tento krát sa Radničkiných trhov zúčastnilo mimoriadne veľa chránených dielní, Domovov sociálnych služieb, ZPMP,  dokopy 42 predajných stánkov. V prvý deň nám prialo nádherné počasie, ktoré nám prilákalo veľa domácich ale aj zahraničných návštevníkov. Konkurencia bola veľmi veľká, bolo si čo pozerať.

Náš stánok prekvital kvietkami v rôznych podobách a materiáloch. Preto sme boli v neustálom obliehaní fotografov. Veľký záujem bol o tričká, koberce, hrnčeky, magnetky a samozrejme hodiny. Najväčší úspech ako aj  hlavné ocenenie nám priniesli „dominové hodiny“ z textilnej dielne.

Druhý deň Radničkiných trhov začal  výdatným dažďom, ktorý našťastie netrval  dlho ale aj tento deň sa nakoniec  vydaril. Stálo to zato!

Mojmír: „Veľmi sa mi páčilo, že na trhoch sme predávali…a bolo tam veľa stánkov…a mne sa páčil stánok s medovníkmi…počasie nám veľmi vyšlo.“

Janko: „Išli sme autobusom…vystúpil na Zochovej zastávke. Bol tam stánok  s medom, bol tam stánok s krojmi. Na trhoch predávali vrecúška levandulove. Predávali tam keramiku. Predávali tam mydlo.“

Text a foto: J. Orosziová, A. Huťová-- KONIEC OZNAMU --