Domov sociálnych služieb
prof. Karola Matulaya
pre deti a dospelých

Medzinárodný deň detí na Ľ. Zúbka (2018)

Zverejnené na stránke: 1. júna 2018 | Oznam zverejnil:

Ďalší vydarený deň za nami.

Ďalšia výborná príležitosť osloviť susedov z vedľajšej škôlky na Damborského, aby si s nami užili pekné dopoludnie pri súťažiach v duchu kamarátstva, spolupráce a pomáhania si.

Ďalšia možnosť upevniť tradíciu byť spolu a v komunite s rovesníkmi našich detí.

S horúcim slnkom nad hlavami a drobnými kliešťami v tráve pod nohami sme sa znova stretli v záhradke na Ľ. Zúbka. „Matulayovci“  – klienti z Domova sociálnych služieb prof. K.Matulaya a „ Damboráci“ – deti zo škôlky na Damborského ulici.

Tentokrát sme pripravili pre všetky deti disciplíny, pri ktorých si vyskúšali svoju odvahu, rýchlosť, šikovnosť, presnosť a tímovú kamarátsku spoluprácu. V každom tíme boli chlapci aj dievčatá, aj Matulayovci aj Damboráci. Farebné tímy pobehovali zo stanovišťa na stanovište, zbierali pečiatky ale aj skúsenosti s novými kamarátmi. Tým bolo treba sem-tam pomôcť, sem-tam povzbudiť, sem-tam trošku viac na nich počkať, ale dôležité je, že všetci to spoločne zvládli.

Na záver, po slávnostnom dekorovaní medailami a drobnej odmene, sme sa mohli pustiť do veľkého bublinovania. Pridali sa k nám aj kamaráti z Lipského.

A všetkým to parádne išlo – aj malým, aj veľkým. A vôbec nevadilo, že sem-tam bublina praskla a celých nás ostriekala.

A najväčším majstrom bublín bol Mário. Bola by škoda, keby toto svoje umenie nepredviedol aj niekedy nabudúce. Veríme, že príležitosť určite príde.

Opäť sa diali veľké veci  na malom kúsku sveta. Sme radi, že sme jeho súčasťou ?

Text a foto: K. Hollá-- KONIEC OZNAMU --