Domov sociálnych služieb
prof. Karola Matulaya
pre deti a dospelých

Výlet do Viedne (2017)

Zverejnené na stránke: 20. novembra 2017 | Oznam zverejnil:

Taký iný deň…

V relaxačke máme vodný valec, plný farebných plávajúcich rybičiek. Vo fialovej skupine sa staráme o dve vodné korytnačky.  Množstvo obrázkov a hračiek znázorňuje vodný svet. Naše deti ho milujú.  Už ho len zažiť. Keď sme dostali možnosť vybrať si výlet podľa vlastného výberu, ktorý by potešil naše deti…voľba bola jednoznačná.  Haus des meeres vo Viedni.  Užiť si deň s podmorským svetom, krokodílmi, korytnačkami a inými zvieratkami  kúsok od Bratislavy.

Už len cestu samotnú si deti absolútne užili. Po nástupe do autobusu si posadali k oknám a pozorne sledovali, aby im nič neušlo.

Vo Viedni nás čakal Dom mora, kde sme si mohli začať vychutnávať prehliadku vyše 10 000 exotických zvierat na 10 poschodiach. Deti začali hneď sledovať jedno akvárium za druhým.  Najväčší úspech mali jednoznačne farebné rybičky.  Možnosť byť tak blízko ich obľúbenej vode a zaujímavým zvieratám bola pre nich fascinujúca. Niektorí si to užívali  viacej, niektorí menej. Deti vnímali zvieratká, ale tešili sa aj z vozenia vo výťahu. Každý si našiel to, čo sa mu páčilo najviac J

My sme sa tešili a užili sme si to s nimi. Za to ďakujeme firme Yanfeng Europe Automotive Interior Systems, vďaka ktorej finančnej podpore sme sa mohli  výlet naplánovať a  uskutočniť.

A nielen to, veľkou pomocou nám boli aj zamestnanci z YFAI iCare, ktorí nám s nadšením a trpezlivosťou pomáhali počas celého výletu. Aj vďaka ich perfektnému a prirodzenému prístupu k našim deťom sme všetko zvládli a v dobrej nálade sme prišli v poriadku domov.

Text a foto: Z. Árvayová

 -- KONIEC OZNAMU --