Domov sociálnych služieb
prof. Karola Matulaya
pre deti a dospelých

Beatka a pyžamová párty (2017)

Zverejnené na stránke: 27. júna 2017 | Oznam zverejnil:

Tak, a je to tu. Dlho sa šepkalo, ale aj tak sme tajne dúfali, že si to nakoniec rozmyslí. No, nerozmyslela. Pýtate sa kto a čo? No predsa naša Beatka Paveleková a jej odchod do dôchodku. Po 21 rokoch poctivej služby v našom zariadení odchádza do zaslúženého dôchodku. S našimi klientmi strávila mnoho rokov pri všakovakých aktivitách, aby im spestrila pobyt v zariadení, pričom mnoho krát išla aj za pomyselné hranice. Rozhodli sme sa preto pre ňu pripraviť prekvapenie – rozlúčkové stretnutie, ktoré sme zaobalili do „pyžamovej párty“ dňa 27. 06. 2017.

Našou záhradou sa k Beatke niesli milé slová, priania, Boris Hajdúch jej zaspieval „Si kočka“ od Elánu a TxD „Beatka je tu s nami“. Sme veľmi radi a ďakujeme, že ste sa k nám pripojili aj vy, rodičia a rodinní príbuzní. Vidieť našich klientov a Vaše deti v pyžamách stáť a čakať, kedy na nich príde rada, aby mohli Beatke podať ruku, objať ju a obdarovať kvetmi i milou pozornosťou ako prejav vďaky a úcty za všetko… ej, nejeden z nás mal slzy na krajíčku. Naše dojatie sme však ukočírovali chutnou sladkou tortou a poriadnou tancovačkou :o)

A s poďakovaním sme neobišli ani nášho Dušana Lepulicu, vedúceho technického úseku, ktorý si to do dôchodku nasmeroval po skoro 8 rokoch :o)

K tomu všetkému si ešte odmenu za v súťaži o „Naj pyžamo“ odniesli Renátka Popluhárová, Cyril Suchán a Janko Procházka. Rozhodla o tom porota v zložení Michal Hvozda, Inka Gašparových a Michal Kralovič.

Text: A. Forgáčová, foto: A. Ščepánková

A čo na to Beatka? 

Milí rodičia, milí Matuayovci a priatelia DSSpKM!

Z úprimného srdca Vám a Vašim deťom ďakujem za milé gratulácie, nádherné kytice kvetov, milé darčeky a prekvapenia, ktoré ste mi darovali, za Vaše  slová vďaky a uznania. Veľmi si to vážim.

Tak, ako som vyše 20 rokov rada a s láskou rozdávala všetkým moje srdce, životné, športové vedomosti a skúsenosti, tak sa mi od Vás a našich milých Matulayovcov dostalo veľa milých slov, úsmevov, pohladení aj objatí, ktoré mi po celé tie roky dodávali silu, motiváciu a elán do práce. Naši klienti  ma naučili trpezlivosti a vzájomnému pochopeniu.

Teší ma, že som dostala životnú príležitosť pracovať práve v tomto zariadení v kruhu milých kolegýň a kolegov. Myslím tým nielen zamestnancov úseku výchovy a sociálnej práce, ale aj úseku zdravotného, technického aj ekonomického. Navzájom sme si odovzdávali rady, skúsenosti, boli sme si oporou pri práci.

„Pyžamová párty“, ktorú oficiálne zamestnanci pripravovali sa zmenila na milú rozlúčku pri príležitosti môjho odchodu do dôchodku. Pripravovali ju všetci tajne a potichu, aby ma prekvapili. To sa im teda podarilo. Dostala som tóóóľko darčekov, že ak si každý deň jeden pozriem, bude to ako vianočný kalendár. (Možno aj na dlhšie.) ?

Ešte raz za všetko srdečne ďakujem a prajem Vám príjemné leto.

S úctou Beata Paveleková

PS: A nezabudnite, že šport a pohyb je pre život dôležitý. ?

Bratislava dňa 27. júna 2017­­­­­­­-- KONIEC OZNAMU --