Domov sociálnych služieb
prof. Karola Matulaya
pre deti a dospelých

FašiangBÁL (2015)

Zverejnené na stránke: 17. februára 2015 | Oznam zverejnil:

Veselosť, zábava, spev, tanec, hodovanie… aj takto by sme mohli charakterizovať prechodové obdobie medzi zimou a jarou alebo od Troch kráľov do Popolcovej stredy, obdobie fašiangov. Veď staré známe

„Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude.

Ja nemám, ja nemám, len sa tak trasiem, dajte mi slaninky, nech sa popasiem.

Fašiangy, fašiangy, fašiangové časy, jedni pijú, druhí jedia za stolom klobásy.“

si vedeli zanôtiť už naši predkovia. Ani my sme nazaháľali a 17.2.2015 sme si obdobie fašiangov pripomenuli naším FašiangBÁLom. Vyobliekali sme sa, síce nie do kožúškov, ale do krásnych šiat…naše nohy si poriadne „zakrepčili“ a hlasivky kde tu zanôtili na muzike DJ MonBar…a veru ani naše žalúdky nezostali prázdne. Pochutili si na dobrotách od pani Procházkovej a na čajíku od našich skvelých kuchárok z kuchyne :o)

Akýže by to bol bál, keby na ňom chýbala tombola a s ňou aj veselá zábava z cien, ktoré sa už od začiatku bálu nevedeli dočkať, ktorej skupine „padnú do rúk“. Firmám a jednotlivcom, ktorí nám do tomboly vecne alebo finančne prispeli, patrí naše VEĽKÉ POĎAKOVANIE.

Nuž, nielen fašiangy majú svoj začiatok i koniec, ale aj náš bál. Opäť sme sa na chvíľu vymanili z nášho každodenného rytmu a všetci spolu prežili príjemnú a neopakovateľnú fašiangovú chvíľu :o)

Text: A. Polohová, Foto: S. Kupková

Siska K.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

14 13 12

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

10 09 08 07 06 05 04 03

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA-- KONIEC OZNAMU --