Domov sociálnych služieb
prof. Karola Matulaya
pre deti a dospelých

Mikulášenie (2014)

Zverejnené na stránke: 9. decembra 2014 | Oznam zverejnil:

Večer po zotmení sa často prechádzal ulicami a pozoroval ľudí za oknami. Keď videl chudobnú rodinu s deťmi, ktorým rodičia nevedeli dať nič na večeru, do obloka im vložil jedlo, hračky i niekoľko mincí. Práve tu niekde vznikla pekná tradícia obdarúvania. Nie náhodou pripadla na sviatok svätého Mikuláša, 6. decembra. Tým „obdarúvačom“ bol totiž samotný biskup Mikuláš.

A čo my? Radi obdarúvame a potešujeme? Radi pomáhame? Radi podporujeme iných pri rozvíjaní ich talentov? Radi napĺňame ich sny? Odpovede na tieto a ďalšie otázky sme hľadali na našom mikulášení, 9. decembra 2014. Pripomenuli sme si celý rok 2014. Čím sme prešli, kde sme boli, aké talenty máme… až sme došli k jednoznačnej odpovedi: „Áno!“. Srdce Mikuláša tak môže horieť v každom z nás!

Naším hosťom bol nám už dobre známy Maťo Žák. Obdaril nás nielen svojou prítomnosťou, sladkou čokoládou, ale náš program spestril aj svojim chytľavým tanečným vystúpením. Neboli by sme to my, keby sme sa k nemu nepridali. V programe vystúpili aj tanečná skupina Let´s Dance, Mojmír Cikrai s básňou Modlitba za rodičov od Milana Rúfusa a Lacko Lučenič s piesňou Malý princ od skupiny AYA.

Čo dodať na záver? Snáď len to, aby Mikulášovo srdce v nás bilo nielen v decembri, ale po celý rok.

Text: A. Polohová, Foto: J. Orosziová

011

012

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010-- KONIEC OZNAMU --