Domov sociálnych služieb
prof. Karola Matulaya
pre deti a dospelých

6. ročník Regionálnych plaveckých pretekov

Zverejnené na stránke: 24. októbra 2014 | Oznam zverejnil:

24. októbra 2014 sa organizačnému tímu na čele s Beatkou Pavelekovou už po šiesty raz podarilo pripraviť a uskutočniť na pôde FTVŠ Regionálne plavecké (Pavelekovské) preteky pre športovcov s mentálnym znevýhodnením.

Príjemná priateľská, priam rodinná atmosféra nás privítala hneď pri registrácii. Tak, ako po minulé roky, aj tentokrát sa to okolo bazéna mihalo rôznorodými tričkami. Svetlo modré patrili už tradične Matulayovcom – teda organizačnému tímu, v bielych boli rozhodcovia – študenti FTVŠ, zelené mali vojaci čestnej stráže prezidenta SR a nechýbali ani fialové – vzácni dobrovoľníci spoločnosti Provident. No a túto pestrú koláž dopĺňali tí najdôležitejší v plavkách – športovci.

Preteky po úvodných príhovoroch otvorili ukážkou zdravotného plávania študenti FTVŠ. Po nich začali rozplavbu plavci prispôsobených disciplín. O dobrodružný zážitok tejto, inak nie veľmi zaujímavej, časti sa postaral Majo, ktorý si to v dráhe šinul, pokým nestratil pevné dno pod nohami. Ale vďaka pohotovosti jedného z vojakov – strážcov sa všetko dobre skončilo… teda začalo.

Najprv štartovali prispôsobené disciplíny s pomôckou a bez pomôcky. Potom prišli na rad bežné plavecké disciplíny, neskôr vyhodnocovanie a ďalšie štartovanie a ďalšie vyhodnocovanie… až do víťazného konca. Dôležité boli prvé, ale aj tie druhé, aj štvrté či piate miesta. Všetci sme sa vedno tešili každému, kto vplával do cieľa. A to bolo a je to najpodstatnejšie: spolu sa tešiť, keď naši športovci prekonajú samých seba. Nech im to odhodlanie ďalej trénovať a zmerať si sily opäť o rok vydrží čo najdlhšie. A tiež, nech je ľudí, nadšených pomôcť pri príprave či v akomkoľvek tričku, o rok opäť viac. Ďakujeme, Beatka, i všetkým Vám, zúčastneným.

Text: S. Gulová, Foto: J. Orosziová

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

uvodna-- KONIEC OZNAMU --