Domov sociálnych služieb
prof. Karola Matulaya
pre deti a dospelých

Pestrý deň (2013)

Zverejnené na stránke: 1. júla 2013 | Oznam zverejnil:

Dňa 1. júla 2013  sme sa zúčastnili športovo – vedomostnej súťaže „Pestrý deň“, ktorú organizoval DSS Rozsutec už tradične na Železnej studničke. Spoluorganizátormi bol  Bratislavský smosprávny kraj, Miestny úrad Lamač, Mestské lesy Bratislava, Slovenský červený kríž a Dobrovoľný hasičský zbor Dúbravka.Súťaž pozostávala z piatich kôl. V prvom sa predviedol Vladko Valenta ošetrením zlomeniny ruky. Potom Zuzka Žákovicová ošetrovala reznú ranu na ruke. Zvládli to na výbornú. Poradili si i v druhom kole pri orientácii v teréne. Mapa im nebola cudzia, no ani farby na mape.V treťom kole si poradili s hadicou a prúdom vody, ktorým metali plechovky jedna radosť.
Poznávanie prírody v štvrtom kole im tiež nenarobilo väčšie problémy. Viac ich bolo pri hádzaní petangových gúľ  na cieľ. Len tam sme stratili  nejaké body, pretože guličky nám  z cieľa utekali.

Na záver súťaží si všetci užívali ukážky hasičov pri likvidovaní požiaru a ukážky ochraného oblečenia pri lokalizácii veľkých požiarov. Také sme našťastie nevideli.

Konečne sme sa dočkali vyhodnotenia, z ktorého si všetci odniesli diplomy i darčeky.No a potom to vypuklo – myslím to občerstvenie, pretože nám riadne vytrávilo – jóóój, a ako chutilo. Nemáte aj vy chuť ísť na rok tiež?

Text a foto: A. Huťová
05 06 07 01 02 03


-- KONIEC OZNAMU --