Domov sociálnych služieb
prof. Karola Matulaya
pre deti a dospelých

Petangový turnaj v Modre (2013)

Zverejnené na stránke: 27. júna 2013 | Oznam zverejnil:

27. júna 2013 naše 2 družstvá – 1. Zuzana Žákovicová, Ján Živica, Erik Forgáč; 2. Boris Hajdúch, Michal Fuchs, Beata Paveleková – reprezentovali  DSSpKM na 4. ročníku Petangového turnaja v Modre – Harmónii.

Turnaj organizoval Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s DSS a zariadením podporovaného bývania MEREMA. Zúčastnili sa ho klienti z celého BSK a dvoch DSS z Trnavského kraja. Súťažili aj dôchodcovia z Rače.
Petangový turnaj slávnostne otvorili „prvým nahodením“ župan Pavol Frešo, podpredsedníčka BSK Gabriela Németh a riaditeľka odboru sociálnych vecí BSK Michaela Šopová.
„Najdôležitejšie je to, že aj naši klienti si môžu zahrať petang v prírode tak, ako ktokoľvek iný. Môžu sa stretnúť so starými priateľmi a nadviazať nové priateľstvá.“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
Družstvá súťažili rozdelení do piatich skupín systémom každý s každým. Víťazi postúpili do semifinále a ďalej do finálových bojov.
Všetky  zápasy boli napínavé až do posledných nadhodov. Niekedy sa nám smola lepila na päty: keď guľa dopadla na hrubšiu skalnú drť a nepredvídateľne zmenila smer, alebo sme 2 zápasy prehrali o jediný bodík; alebo keď naše družstvo porazilo najlepších súperov v skupine. Nuž tento rok ani jedno z našich družstiev nepostúpilo do semifinále. Nevadí. Snáď budeme mať šťastie o rok.
Okrem petangu mali MEREMAci pripravené aj zábavné hry a súťaže. Vyskúšali sme vešanie ponožiek a kroket, čo bolo tiež veľmi zaujímavé a napínavé.
Ako sme sa radi zvítali na začiatku, tak sme sa ťažko s kamarátmi lúčili na konci. Bolo nám na petangovom turnaji veľmi príjemne.

Text a foto: B. Paveleková
P 03 P 04 P 05 P 01 P 02


-- KONIEC OZNAMU --