Domov sociálnych služieb
prof. Karola Matulaya
pre deti a dospelých

MDD na Kačíne (2013)

Zverejnené na stránke: 8. júna 2013 | Oznam zverejnil:

Krásna príroda, opekačka, súťaže, vôňa gulášu, stretnutie so starými, ale i novými kamarátmi – aj takýto bol deň 8. jún 2013, ktorý sme prežili na Kačíne. Zariadenie komunitnej rehabilitácie Gaudeamus na Mokrohájskej každoročne organizuje Deň detí pri horárni na Kačíne, kam pozýva kamarátov z domovov sociálnych služieb. Toto pozvanie sme prijali aj my – Ľubor, Matej spolu so Zuzkou a dobrovoľníkom Ferkom.
Ráno plné chystania, balenia sa sme v ročáku zvládli na výbornú a deň plný očakávania a zábavy sa mohol začať. Autom na Železnú studničku, krásna cesta lesom pešo a preplnený autobus (čo bola veľká sranda), ktorý nás doviezol na miesto. Nakoniec Ľuborove poďakovanie p. šoférovi za zvezenie, podanie ruky a zamávanie na rozlúčku.
Ako prvé nás zaujali policajné autá, motorky, policajti a kukláči, ktorí nám predviedli ako sa brániť, správne padať a veľa ďalších zaujímavých vecí. Po príhovore organizátorov, ukážke tancov, sme sa posilnili špekačkami, ktoré sme si sami opiekli.
A hurá súťažiť. Súťažné disciplíny, či už to boli vedomostné otázky o prírode alebo disciplíny vyžadujúce zručnosť a šikovnosť, sme zvládli ľavou zadnou. No, proste sme jedničky! Získali sme veľa kačínskych peňazí, za ktoré sme si v kačínobchode s rôznymi sponzorskými darmi mohli kúpiť, čo sa nám páčilo. Nezabudli sme ani na našich kamarátov v ročáku, pre ktorých sme priniesli samé dobroty. Zoznámili sme sa s novými kamarátmi a pozdravili aj s p. Frešom.
Blížil sa čas obeda, ktorý nám pripravovali milí páni lesníci v podobe výborného gulášu, na ktorom sme si veľmi pochutili.
Plní zážitkov, nových kamarátstiev a samozrejme fotiek na pamiatku sme sa vrátili späť.

Text a foto: Z. Knézelová, F. Košarišťan (dobrovoľník)

12 01 02 04 05 06 07 08 09 10 11-- KONIEC OZNAMU --