Športové hry v Tloskove (2015)

Zverejnené na stránke: 28. mája 2015 | Oznam zverejnil:

V dňoch 26. – 28. mája 2015 sa v areáli Juniorcamp Nová Živohošť uskutočnil 26. ročník Športových hier pre športovcov s mentálnym postihnutím. Usporiadateľom akcie je CSS Tloskov.

Akcie sme sa zúčastnili po druhýkrát. Tento rok reprezentovali naše zariadenie DSSpKM športovci: Janka Valentová, Adrián Slezák, Róbert Dračka, Mário Križan, Mojmír Cikrai. Zo zamestnancov robili doprovod Janka Farkašová a Beata Paveleková. Vodič bol Jaroslav Koterba.

V deň príchodu sa konali plavecké súťaže. Mojmír Cikrai súťažil v disciplíne 25 m voľný spôsob a získal zlatú medailu. Súťaže sa konali v plaveckom bazéne v Měříně. Mojmírovi  robila doprovod Janka Farkašová. V bazéne s posuvným dnom v Tloskove súťažil Mário Križan v prispôsobených disciplínach. Tu boli ocenení rovnako za účasť všetci športovci.

Na druhý deň sa konali atletické disciplíny beh na 60 m, skok z miesta, hod kriketovou loptičkou. Súťažili všetci menovaní športovci. Na stupni víťazov sa umiestnil Adrián Slezák, za skok do diaľky z miesta aj za hod kriketkou získal striebro, Janka Valentová bronz za skok z miesta, Mojmír Cikrai striebro za skok z miesta, bronz za beh a hod kriketkou.

Poobede hrali turnaj v športe boccia. Mário Križan povzbudzoval ako náhradník. Večer mali všetci športovci diskotéku. Veľkým zážitkom bolo pre nás keď zahral nevidiaci športovec na keibord veľa známych a populárnych pesničiek, napr. aj od Michala Davida.

Posledný deň pobytu sa dohrával turnaj v bocii a o 10.00 hod. sa konal cezpoľný beh. Tu sa umiestnil Mojmír Cikrai na druhom mieste a Adrián Slezák na štvrtom mieste. Každý vo svojej vekovej kategórii.

Róbert Dračka a Mário Križan síce nezískali medailové ocenenie, ale snažili sa o dosiahnutie svojich najlepších výsledkov.

Text a foto: B. Paveleková